READING

Zmiana organizacji ruchu na ul. Mickiewicza

Zmiana organizacji ruchu na ul. Mickiewicza

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu planuje w sieprniu zmianę organizacji ruchu na ul. Mickiewicza, której celem będzie uspokojenie ruchu samochodowego, poszerzenie miejsca dla pieszych (przy zachowaniu identycznej liczby miejsc parkingowych) oraz wprowadzenie kontraruchu rowerowego. Zabiegaliśmy o te zmiany jeszcze w poprzedniej kadencji Rady Osiedla.

Docelowo na ul. Mickiewicza od Dąbrowskiego do Słowackiego oraz od Zwierzynieckiej do Słowackiego obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Szczegóły na załączonej grafice i wizualizacjach.

Jednym z główny założeń tej zmiany jest uspokojenie ruchu samochodowego, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Dlaczego?

Odkąd zbierane są dane w Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji (2007) do 2018 roku, na ul. Mickiewicza miało miejsce 2️⃣5️⃣1️⃣ zdarzeń drogowych (a mówimy tylko o tych, które zgłoszono na policję), w których rannych zostało 2️⃣1️⃣ osób (w tym 5 ciężko). To oznacza, że średnio co dwa tygodnie dochodziło tam do wypadku lub kolizji. Na ul. Mickiewicza potrąconych zostało 2️⃣1️⃣ osób, najczęściej na zmienianym odcinku – 17 razy. ‼️

Mamy nadzieję, że przesunięcie parkowania na jezdnię oraz wprowadzenie jednego kierunku jazdy zwiększy bezpieczeństwo na tej ulicy. Będziemy monitorować statystyki policji oraz obserwować ruch na sąsiednich ulicach, by zgłaszać ewentualne potrzeby poprawek. ✍️


COMMENTS ARE OFF THIS POST