V sesja Rady Osiedla Jeżyce

Na początku lipca odbyła się V sesja Rady Osiedla Jeżyce. Podjęliśmy kilka ważnych uchwał, a wśród nich m.in.:

👉 uchwałę w sprawie przesunięcia środków na organizację imprezy kulturalno-ekologicznej dla mieszkańców Jeżyc, która ma promować konkurs Zielony Poznań.

👉 zawnioskowaliśmy o rezygnację z przygotowania działki w pobliżu skrzyżowania Gajowej i Zwierzynieckiej (za biurowcem Forcom) pod zagospodarowanie na parking i dopuszczenie przeznaczenia jej na teren zielony oraz wybieg dla psów. Jest już tam obecnie zielony miejski teren z ogromnym drzewem i pojawiły się plany wydzierżawienia go prywatnym przedsiębiorstwom na parking. Chcielibyśmy udostępnić ten teren mieszkańcom Jeżyc i ich pupilom.

👉 zawnioskowaliśmy do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami o podjęcie działań w celu wypowiedzenia umowy dzierżawy działki, na której obecnie funkcjonuje stacja paliw na ul. Kościelnej, a następnie przeprowadzenia rekultywacji gruntu po stacji. Od 2017 r. prowadzone są intensywne prace projektowe, których celem jest stworzenie terenów rekreacyjnych w pasie między jezdniami ul. Kościelnej, na podstawie rozstrzygniętego już konkursu architektonicznego. W naszej ocenie lokalizacja w tym miejscu stacji paliw koliduje z tymi staraniami, a ponadto nie jest korzystna ze względów bezpieczeństwa.

👉 negatywnie zaopiniowaliśmy koncepcje projektów dot. zmian organizacji ruchu w rejonie ulic Poznańskiej i Jeżyckiej. Miejscy urzędnicy przygotowują zmian na tych ulicach, co jest efektem zgłoszeń mieszkańców na narzekających na niebezpieczne przejścia dla pieszych oraz zbyt wąskie chodniki. Proponowane jest na niektórych odcinkach zastąpienie dwóch pasów jednym – w opinii Miejskiego Inżyniera Ruchu będzie to wystarczające przy natężeniu ruchu, jakie tam występuje. W naszej opinii pierwotny projekt nie uwzględnia wszystkich zmian, jakie są potrzebne na tych ulicach. Proponujemy m.in. wyznaczenie przejść dla pieszych przez Poznańską na wysokości Żurawia i przez Jeżycką na wysokości Kochanowskiego, umożliwienie dwukierunkowego ruchu rowerowego na Poznańskiej i Jeżyckiej od Kościelnej do Mickiewicza, zabezpieczenie okolic przejść dla pieszych i skrzyżowań przed nielegalnym parkowaniem oraz wyznaczenie na nowo miejsc parkingowych zgodnie ze Standardami Dostępności Miasta Poznania.

👉 pozytywnie zaopiniowaliśmy koncepcję zmian organizacji ruchu na ul. Jackowskiego – chodzi o odcinek za ul. Polną, gdzie postulujemy m.in. zwiększenie szerokości chodnika po stronie południowej poprzez odsunięcie pasa do parkowania od budynku oraz przywrócenie przejścia dla pieszych przez ul. Gorczyczewskiego przy skrzyżowaniu z ul. Jackowskiego.

👉 ustaliliśmy terminy naszych dyżurów – będziemy na Was czekać w każdy ostatni czwartek miesiąca w Domu Tramwajarza od godz. 18.00 do 19.00.

‼️ Przed nami przygotowanie budżetu dla Jeżyc na kolejny rok. Zachęcamy do zgłaszania swoich propozycji – http://bit.ly/budzetjezyc2020

🙌 Dziękujemy Przedszkolu Nr 71 „Pod Topolą” za wspaniałe ugoszczenie nas!


COMMENTS ARE OFF THIS POST