Zróbmy nowy mural na Jeżycach!

37 metrów wstydu! Tak wygląda teraz ogrodzenie posesji przy ul. Dąbrowskiego 31 w Poznaniu. Wraz z mieszkańcami chcemy to zmienić i stworzyć w tym miejscu mural. Zaprojektowała go grupa artystyczna Murbeton. (Jakub Chrzanowski) a przedstawia on znane kobiety związane z Jeżycami. Są tu i mieszkanki tej dzielnicy i panie, które się tu uczyły, pracowały, tworzyły. Zbieramy środki, które pozwolą przygotować podłoże, wykonać mural, zabezpieczyć go i pokryć koszty opłat administracyjnych.
➡️ Pomóż nam odczarować ten fragment Poznania! Przekaż datek na https://pomagam.pl/mural-dabrowskiego

Miejsce do odnowienia wskazali mieszkańcy Jeżyc (pomysł: Sebastian Dulniawka) z Inicjatywna I Nieformalna Grupa Jeżycka. Oni też zaproponowali elementy, które powinni się znaleźć na muralu oraz wskazali kobiety, które są ważne dla tej dzielnicy:
Kazimierę Iłłakowiczównę – pisarkę i tłumaczkę,
Wandę Błeńską – lekarkę i misjonarkę,
Krystynę Feldman – aktorkę,
Aleksandrę Banasiak – pielęgniarkę szpitala im. Raszei, biorącą udział w Czerwcu ‘56,
Hannę Banaszak – wokalistkę
i Krystynę Koftę – pisarkę i felietonistkę.
W życiu każdej z nich Jeżyce odgrywały pewną rolę – mieszkały tu w dzieciństwie, chodziły tu do szkoły, wchodziły w dorosłość, pracowały, tworzyły i marzyły…

Projekt zaakceptowali właściciele posesji, Miejski Konserwator Zabytków, Plastyk Miejski oraz same bohaterki, ich rodziny i spadkobiercy.

Do realizacji projektu potrzeba 16 218 zł – na oczyszczenie i zagruntowanie pokaźnej powierzchni ogrodzenia, farby, wykonanie muralu i odpowiednie jego zabezpieczenie oraz wygrodzenia/rusztowania w trakcie prac i sprzątanie po ich zakończeniu. Z tych środków zostaną też pokryte opłaty administracyjne, pocztowe, koszty uzyskania pozwoleń, zajęcia powierzchni, które musimy ponieść, aby wszystko odbyło się legalnie i właściwie. Musimy też opłacić prowizję dla portalu, za pośrednictwem którego będziemy zbierali środki.

Wesprzyj nasz projekt:
➡️ wpłacając datek: https://pomagam.pl/mural-dabrowskiego
➡️ udostępniając link do zbiórki wśród swoich znajomych
➡️ dołączając do wydarzenia

Dziękujemy! ♥

Kasia Lesińska


COMMENTS ARE OFF THIS POST