Sąsiedzki Inspiracje

19 czerwca w godzinach 10-16 zapraszamy do Starego ZOO na piknik Sąsiedzkie inspiracje – nareszcie bez maseczek i w otoczeniu przyrody. Celem pikniku jest znalezienie fajnych, aktywnych sąsiadów, którzy robią coś ciekawego lokalnie. W tym roku skupiamy się głównie na tematyce zero waste, energii odnawialnej, zrównoważonego rozwoju i zdrowia. W czasie pikniku zapraszamy do naszej secesyjnej kamienicy przy Zwierzynieckiej 20, gdzie odbywać się będą drzwi otwarte i warsztaty.

Nastawiamy się na słuchanie potrzeb i propozycji sąsiadów. Na placu przy wilku ustawimy małą scenę, na której każdy podobnie do idei Hyde Parku będzie mógł przez 10 minut opowiedzieć co ciekawego robi i zaprosić do współpracy. Wśród zgłoszonych dotąd uczestników są zwyczajni sąsiedzi, przedsiębiorcy, nauczyciele, lekarze, radni, studenci, miłośnicy Poznania i okolic. W altanie przy świnkach będzie można na 60-calowej oddolnej mapie zaznaczyć ciekawe społecznie miejsca. Tuż obok będzie można przejrzeć i ocenić planowane działania społeczne oraz zgłosić własne.

Przyprawimy spotkania odrobiną technologii. Wraz z partnerami wydarzenia będziemy prezentować eksperymentalne urządzenia, aplikacje społeczne, edukacyjne, zdrowotne. Po alejkach i starych klatkach przechadzać się będą roboty, a w okularach VR zobaczyć będzie można świat z perspektywy zwierząt.

Piknik organizujemy wspólnie z ogrodem zoologicznym przy wsparciu Bistro Kinga, gdzie zapraszamy na kawę, lody i burgery!


COMMENTS ARE OFF THIS POST