OFF Jeżyce 2023 – 24-27.08

Kultura mieszka tuż obok nas i my żyjemy blisko niej, a już pod koniec sierpnia po raz drugi będziemy mogli spotkać się z kinem, muzyką i warsztatami w lokalnym wydaniu, podczas drugiej edycji festiwalu OFF Jeżyce! Poczujecie atmosferę kolektywności i otwartości oraz doświadczycie tego, jak wiele dzieje się na artystycznej scenie Poznania. Zaproszenie skierowane jest nie tylko do osób mieszkających na Jeżycach, ale do wszystkich, którzy w dniach 24 – 27 sierpnia 2023 chcą zgodnie z hasłem Festiwalu, być ‘W bliskim sąsiedztwie kultury’!

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu OFF Jeżyce jest bezpłatny!

W programie:

• Kino Letnie • 

Na przytulnym ogródku Winobramie i Twojej Winy, zaczniemy od hasła “Ahoj Sąsiedzi!”, które przypomni nam kultową czechosłowacką animację o Pacie i Macie. Wydarzenie organizowane we współpracy z Czeskim Centrum Warszawa.

Na terenie Starej Zajezdni obejrzymy m.in.”LATO 85′”w reż. Françoisa Ozona, “Alcarràs” Carli Simóna czy film Maggie Gyllenhaal “Córka”.

• Jeżycki Otwarty Ekran & Muza z Fyrtla •

OFF Jeżyce to również przestrzeń stworzona z myślą o mieszkańcach, w której mogą dzielić się swoją twórczością! Odkryj z nami lokalne filmy i muzykę – krótkie metraże oraz konkurs teledysków, to świetna okazja dla miejscowych osób zajmujących się filmem czy animacją, zespołów, kolektywów i osób zaangażowanych, we współotworzenie poznańskiej sceny muzycznej , aby zaprezentować swoją twórczość.

• Poranek dla dzieci •

Kolejnym z punktów programu OFF Jeżyc będzie Poranek dla najmłodszych. Zapraszamy na pokaz animowanych filmów krótkometrażowych przygotowanych we współpracy z Ale Kino! i warsztaty animacyjne dla dzieci.

• Klub Festiwalowy • Dom Tramwajarza •

W ramach edycji OFF Jeżyc zagra dla nas zeszłoroczny laureat “Muzy z Fyrtla”, zespół Willa Kosmos. W weekend parkiet rozkręcą poznańscy DJ-e, TBH i Nowesta.

Wpadnijcie na Jeżyce, gdzie wspólnie możemy rozwijać dobre sąsiedzkie relacje oraz dzielić się naszymi pasjami. To właśnie tutaj, w sercu tej dzielnicy, odkryjemy wiele niezwykłych możliwości dzielenia się naszą twórczością w obszarze kultury, muzyki i filmu.

Organizatorami OFF Jeżyc są Rada Osiedla Jeżyce w Poznaniu, Fundacja Ad Arte oraz Short Waves Festival. Projekt współfinansowany przez Miasto Poznań i Rada Osiedla Jeżyce w Poznaniu. Partnerami wydarzenia są Dom Tramwajarza, Fundacja Pana Gara, Stara Zajezdnia, Winobramie i Twoja Wina.


COMMENTS ARE OFF THIS POST