Razem zmieniajmy Jeżyce

Rada Osiedla Jeżyce to 21 osób kobiet i mężczyzn reprezentujących różne środowiska mieszkańców dzielnicy. To tylko 21 osób. Wiemy jednak, że mieszkańcy dzielnicy są szalenie aktywni i zaangażowani w życie społeczne. Marzymy o tym, aby wykorzystać tą energię do zmiany naszej dzielnicy.

Już wkrótce będziemy Was zapraszać do pracy razem w nami w zespołach. Zespoły to małe 2 4 osobowe grupy ludzi mające wiedzę i zaangażowanie w wybranym temacie. A tych nie zabraknie. Jeżeli fascynuje cię architektura i urbanistyka – zapraszamy. Interesujesz się edukacją bądź kulturą? Zapewniamy, że nie zabraknie dla Ciebie miejsca.

Powołanie zespołów związane jest ze zmianą zasad pracy ROJ. Zlikwidowaliśmy rozbudowaną strukturę stałych komisji, w jej miejsce powstały 2 komisje stałe i szereg zespołów projektowych. Już dziś widzimy ogrom wyzwań stojących przed nami. Są to kwestie inwestycji w edukację, plany dotyczące Dąbrowskiego, zmiany na Rynku Jeżyckim, szereg inicjatyw kulturalnych i społecznych np. Amarant czy inicjatywy na terenie byłych Poznańskich Zakładów Graficznych.

Nowa rada nie wyobraża sobie realizacji tych zadań bez udziału mieszkańców, nie tylko wyrażających swoje opinie w trakcie konsultacji, ale przede wszystkim aktywnie uczestniczących w pracach zespołów. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania się do współpracy!


COMMENTS ARE OFF THIS POST