Dąbrowskiego w pełni przejezdna już od poniedziałku

Od poniedziałku 20 listopada wracają tramwaje i obustronny ruch samochodów na Dąbrowskiego! Po remoncie ma być ciszej, a tramwaje pojadą nieco szybciej. Odbyła się też rekultywacja niewielkich fragmentów zieleni, jakie zachowały się przy ulicy.

[Zieleń przy Dąbrowskiego po rekultywacji, fot. Piotr Urbaniak]

Więcej informacji można znaleźć tutaj:

http://www.mpk.poznan.pl/aktualnosci/3426-ul-dabrowskiego-przejezdna-od-poniedzialku

Rekultywacja zieleni w 2017 roku

Kończy się powoli wykonanie tegorocznych nasadzeń i rekultywacji zieleni. Wykonana została rekultywacja zieleni przy ul.Bukowskiej. Aktualnie zakończono ostatni etap tych zmian – zasadzono tam ponad dwadzieścia drzew. Dokonano też rekultywacji zieleni przy ul. Dąbrowskiego, między Prusa a Żeromskiego.

Ale to nie koniec zielonej rewolucji. ZDM dokona jeszcze nasadzeń uzupełniających na terenie naszego osiedla. Między innymi nowe drzewa zawitają na Słowackiego, Prusa, Mickiewicza, Gajowej, Polnej, Wawrzyniaka, Żeromskiego. Na Zwierzynieckiej w najbliższych miesiącach zostanie z kolei odtworzona aleja drzew.

Więcej

Zapraszamy na Dzień Jeżyc – sobota, 4 listopada!

Serdecznie zapraszamy na Dzień Jeżyc, który odbędzie się w tym roku 4 listopada! Przez cały dzień będzie można uczestniczyć w wielu wydarzeniach, wszystkie odbędą się w Domu Tramwajarza (ul. Słowackiego 19/21), zachęcamy do udziału!

Wydarzeniu patronuje Rada Osiedla Jeżyce, która przeznaczyła na ten cel środki z planu wydatków 2017. Wykonawcą zadania jest Estrada Poznańska.

Szczegóły dotyczące organizacji Dnia Jeżyc: https://www.facebook.com/Domtramwajarza/

Program poniżej:
10:00 START

Więcej

Getto czy nowe życie? Pierwsze spotkania dotyczące organizacji ruchu na Jeżycach

Ponad sto osób wzięło udział w dwóch spotkaniach konsultacyjnych dotyczących organizacji ruchu na Jeżycach. Pojawiały się różne opinie – od nadziei, że dzięki ograniczeniu liczby przejeżdżających samochodów Jeżyce ożyją po przekonanie, że dzielnica zamieni się w getto.

Każde ze spotkań rozpoczynało się przedstawieniem wyników badań geoankietowych i badań ruchu na Jeżycach, które poprzedzały stworzenie koncepcji organizacji ruchu, oraz zaprezentowaniem samej koncepcji. Zawiera ona dwa warianty – pierwszy to znaczne ograniczenie tranzytu przez dzielnicę poprzez jego utrudnienie, drugi to uniemożliwienie jazdy tranzytowej poprzez podzielenie Jeżyc na cztery „kieszenie”. Podkreślano, że zaprezentowane pomysły to dopiero koncepcje – zbiór wytycznych, które mają zostać poprawione w trakcie konsultacji. O tym, czy i jakie zmiany miałyby ewentualnie zostać wdrożone zadecydują dopiero w przyszłości władze miasta.

Więcej

Konsultacje społeczne

Jak będziemy poruszać się po Jeżycach? Warsztaty już w przyszłym tygodniu!

W porannym szczycie komunikacyjnym przez niektóre jeżyckie ulice przejeżdża ponad 600 samochodów w ciągu godziny. To zarówno mieszkańcy Jeżyc, wybierający się np. do pracy, jak i kierowcy z innych dzielnic czy miejscowości, którzy przez naszą dzielnicę tylko przejeżdżają. Tak wiele samochodów powoduje korki, zanieczyszcza powietrze, utrudnia poruszanie się tym kierowcom, którzy nie mogą przesiąść się na inny środek transportu, tramwajom i autobusom, rowerzystom i pieszym. Chcąc to zmienić Rada Osiedla Jeżyce postulowała, aby stworzyć koncepcję organizacji ruchu w dzielnicy. Kilka miesięcy temu jej wykonanie zlecił Zarząd Dróg Miejskich.

Więcej

Geoankieta - wyniki badań

Jak nam się porusza po Jeżycach? Wyniki badań geoankietowych

Ponad dwa tysiące osób wzięło udział w internetowej ankiecie dotyczącej zmian w organizacji ruchu na jeżyckich ulicach. Badanie to było pierwszym etapem konsultacji społecznych projektu „Ulice Jeżyc”. Jego wyniki, razem z pomiarami i symulacjami natężenia ruchu, posłużyły do przygotowania koncepcji organizacji ruchu w dzielnicy, opracowywanej na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich.

Co trzecia osoba biorąca udział w ankiecie codziennie (lub prawie codziennie) przemieszcza się samochodem, co piąta korzysta z komunikacji publicznej, co szósta – z roweru. Tylko połowa respondentów napisała, że codziennie po Jeżycach chodzi.

Więcej

PBO 2018

Zagłosuj w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2018!

Trwa już głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2018. Zachęcamy do wzięcia udziału internetowo (https://pbo2018.um.poznan.pl/i/pbo-2018/voting), w Centrum Inicjatyw Senioralnych lub Centrum Inicjatyw Rodzinnych (codziennie w godzinach otwarcia) albo w Szkole Podstawowej nr 36 przy ul. Słowackiego (21-22 października, w godz. 10-18).

W tym roku projektów jeżyckich jest niestety znacznie mniej niż w ubiegłym, ale i tak warto wybrać, który z nich będzie realizowany, zwłaszcza że Jeżyce rywalizują tu o tę samą pulę pieniędzy z Łazarzem. Jest za to wiele projektów do wyboru w puli ogólnomiejskiej.

Więcej

Konsultacje na temat organizacji ruchu

Organizacja ruchu na Jeżycach – wkrótce konsultacje!

Ma być ciszej, bezpieczniej i bardziej komfortowo dla mieszkańców Jeżyc: trwają prace nad koncepcją organizacji ruchu w naszej dzielnicy, przygotowywaną na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich. Zanim zostanie ona opracowana i przyjęta, ZDM i władze miasta chciałyby poznać opinie mieszkańców na temat proponowanych zmian.

Póki co ponad dwa tysiące osób – mieszkańców Jeżyc, osób pracujących tu oraz przyjeżdżających na zakupy – wzięło już latem udział w geoankiecie, przygotowanej przez Radę Osiedla. Odpowiadali na pytania, jak im się chodzi i jeździ po Jeżycach, wskazując miejsca, w których należy coś zmienić, by powiększyć komfort i bezpieczeństwo różnych rodzajów użytkowników ruchu, a także w jakim kierunku powinno się zmieniać sposób zagospodarowania jeżyckich ulic.

Więcej