Nowe chodniki, zmiana organizacji ruchu – czyli wygodniej na ul. Słowackiego

Na początku przyszłego tygodnia ZDM rozpoczyna remonty chodników na ul. Słowackiego, jednocześnie zmieniana będzie organizacja ruchu. Celem tych zmian jest zwiększenie bezpieczeństwa, głównie pieszych, a także zapewnienie większego komfortu poruszania się po tej jeżyckiej ulicy.

Oto link do informacji na stronie ZDM:

http://zdm.poznan.pl/informacje.php?sp=view&id=3403

O projekcie zmian pisaliśmy na naszym portalu 27.02.2017:

Projekt zmiany organizacji ruchu na ul. Słowackiego

Więcej

Powstaje jeżycki szlak turystyczny – CK TRAKT zaprasza!

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT zaprasza wszystkich mieszkających lub pracujących na Jeżycach do udziału w projekcie FEST FYRTEL, którego celem jest stworzenie szlaku turystycznego po Jeżycach w trakcie serii otwartych warsztatów.

Wyspy nieznane

Warszawa ma Pragę, Kraków – Kleparz, Wrocław – Nadodrze, Gdańsk – Wrzeszcz. A Poznań? Dzielnice śródmiejskie położone poza ścisłymi centrami miast są jak białe plamy na mapie, puste kartki w przewodniku. W natłoku miejskich atrakcji nie starczyło dla nich miejsca na liście TOP 10. Czy słusznie?

Więcej

Dzień kobiet w Teatrze Polskim

Teatr Polski w Poznaniu oraz Centrum Inicjatyw Rodzinnych
zapraszają na
POLSKI_BABSKI
czyli
dla kobiet niebanalna
ulga kulturalna

4-8 marca 2017

4 marca
ULGA TEATRALNA
Spektakl „TROJANKI” g.20.00 (Teatr Polski, Duża Scena)
(ULGOWA cena dla Pań 20 zł)

5 marca
ULGA DLA MAM
Spektakl „TROJANKI” g.17.00 + Dziecięce atelier*
(ULGOWA cena dla Pań 20 zł)

6 marca
ULGA OBRONNA
„Bezpieczna w mieście” prowadzenie Rafał Gabrysiak (Pretorium) g. 15.30
Centrum Inicjatyw Rodzinnych ul. Ratajczaka 44**

Więcej

Projekt zmiany organizacji ruchu na ul. Słowackiego

Drodzy użytkownicy i użytkowniczki ulicy Juliusza Słowackiego!

Jeszcze w tym półroczu ze środków pozostających w dyspozycji ROJ zostaną wyremontowane chodniki na ul. Słowackiego: obie strony między Kraszewskiego i Prusa oraz południowa od Prusa do Domu Tramwajarza.
Jednocześnie otrzymaliśmy od ZDM do zaopiniowania projekt zmiany organizacji ruchu przy ul. Słowackiego. Jego celem jest: (1) zwiększenie bezpieczeństwa pieszych (widoczność przejść) i komfortu poruszania się pieszych; (2) wprowadzenie kontraruchu rowerowego; a dodatkowym pozytywnym efektem – (3) zwiększenie komfortu poruszania się po chodnikach związane z wprowadzeniem parkowania na jezdni, pozwalającego na poszerzenie chodników z 1,1-1,5m do 3,0-3,5m.

Więcej

Zajęcia plastyczne dla dzieci w przerwie świątecznej

W imieniu Fundacji im. Kalinowskiego oraz Kolektywu Miastolubni zapraszamy na zajęcia dla dzieci w dniach 27-30 grudnia br.

Edycja grudniowa warsztatów będzie na kierunkowana na wspólne tworzenie obiektów i rękodzieło które uczestnicy będą mogli ofiarować bliskim jako noworoczne prezenty.

W trakcie warsztatów będzie można poznać zgłębić się w tajniki samodzielnego barwienia tkanin jak również projektowania grafik i ich wykonywanie np. na koszulkach t-shirt. Będzie można stworzyć ozdobny woreczek, torebkę, poszewkę na poduszkę lub zasłonę.

Więcej

Spotkanie świąteczne na Placu Asnyka 18/12/2016

Rada Osiedla Jeżyce oraz Kolektyw Miastolubni zapraszają w niedzielę 18/12/2016 między 15:00 i 18:00 na spotkanie świąteczne na Placu Asnyka. Zapraszamy dzieci na dekorowanie choinki. Będzie muzyka, gorący barszcz, kawa i miejsce gdzie ogrzejecie ręce. Towarzyszyć nam będą nasi wspaniali sąsiedzi ze swoimi firmowymi produktami. Każdy z Was – Jeżyczanie. Kto jest chętny w tym dniu pokazać swoje wyroby zapraszamy do kontaktu. Zapowiedział już swoją obecność ‚Czarny Chleb’, ‚Wypas’, ‚Cukier Puder’. Piszcie, pokazujcie się: kolektywmiastolubni@gmail.com. Bądźmy razem 🙂

Więcej

Dąbrowskiego – konsultacje

Uwaga uwaga! W odpowiedzi na to, że niektórzy nie mieli możliwości wziąć udziału w konsultacjach, które odbywały się w ostatnich dniach na Dąbrowskiego i dotyczących planów modernizacji tej ulicy (fragment Prusa-Żeromskiego, urząd uruchomił dogrywkę w postaci ankiety internetowej – identycznej jak ta uliczna. Jeśli nie zdążyliście wypełnić papierowej, wypełnijcie proszę tę. Można to zrobić tylko dziś lub jutro (do 8.12). Adres ankiety: https://www.survio.com/survey/d/I9D7U3B6L1L8V1D6D

Więcej