READING

„Zielony Poznań” – zgłoś swój ba...

„Zielony Poznań” – zgłoś swój balkon, skwer, ogródek lub podwórze!

Jeszcze przez 3 dni można składać wnioski w XXV edycji konkursu ZIELONY POZNAŃ! Zachęcamy do tego wszystkich tych, którzy  poświęcają na co dzień czas na pielęgnację zielonych balkonów, skwerów i podwórzy. Aby zgłosić swój udział, należy przesłać lub przynieść wniosek do Wydziału Jednostek Pomocniczych UMP przy Słowackiego 22 lub Libelta 16. Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się tutaj.

Mieszkańcy i mieszkanki Jeżyc tworzą różnej wielkości zielone enklawy w wielu miejscach naszego osiedla. Część z tych miejsc może zobaczyć każdy z nas, jak na przykład piękną Magnolię przy sklepie pani Kasi na rogu ulic Reya i Sienkiewicza, fantastyczne balkony na ul. Prusa i ul. Słowackiego przy szkole podstawowej, czy te przy ul. Jackowskiego 30 i 58. Inne, które widzą tylko mieszkańcy i goście kamienic, to wypielęgnowane podwórka i skwery.

W ubiegłym roku  Osiedle Jeżyce było reprezentowane w konkursie przez rekordową liczbę 60 uczestników. W gronie zwycięzców znaleźli się: Jan Mikietyński z ul. Jackowskiego, Brunon Ratajczak z ul. Jackowskiego, Anna Kryszak i Kamila Jasiak z ul. Słowackiego, Stanisław Skrzypczak z ul. Prusa, Maria Potrawniak z ul. Sienkiewicza oraz siostry Elżbietanki z ul. Kościelnej. Jak będzie w tegorocznej edycji? Zachęcamy do składania wniosków!

Ogród pani Anny Kryszak przy ul. Słowackiego, fot. M. Klincewicz

Przyogródek wspólnoty założony przez pana Jana Mikietyńskiego przy ul. Jackowskiego, fot. M. Klincewicz

Balkon pani Kamili Jasiak przy ul. Słowackiego, fot. M. Klincewicz


COMMENTS ARE OFF THIS POST