Wybierz swoją radę osiedla!

Już w tę niedzielę, 24 marca 2019 r., odbędą się wybory do rad osiedli! Prosimy, weź w nich udział i zadecyduj o tym, w jakim kierunku będzie się rozwijać Twoje najbliższe otoczenie.

Gdzie i kiedy głosować? Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 8 do 20. W wyborach osiedlowych głosujemy w tych samych komisjach, co podczas innych wyborów. Jeśli szukasz adresu swojej komisji wyborczej, możesz go znaleźć:

  • (1) w tej tabeli;
  • (2)  na interaktywnej mapie (wystarczy na tej stronie wpisać w okienku w prawym górnym rogu swój adres) lub
  • (3) na  poniższej mapce.Mapa lokali i obwodów wyborczych. Źródło: sip.geopoz.pl, etykiety naniesione samodzielnie

 

Kto może głosować? 

Głosować może każdy, kto najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat oraz stale zamieszkuje na obszarze Osiedla Jeżyce (teren między ul. Przybyszewskiego, Bukowską, Roosevelta i torami kolejowymi od północy). Nie jest wymagany meldunek. Jeśli dotychczas głosowałeś/aś gdzieś indziej, wystarczy wpisać się do rejestru wyborców. Aby to zrobić potrzebny jest: (1) dowód osobisty i (2) jakikolwiek dokument poświadczający związek z Poznaniem (zwłaszcza umowa najmu lub akt własności mieszkania, ale także umowę o pracę, zaświadczenie o zatrudnieniu, oświadczenie z organizacji społecznych itp.). Aby dokonać wpisu należy udać się do Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych UMP przy ul. Libelta 16/20 oraz wypełnić i złożyć wniosek oraz deklarację z danymi (do pobrania w urzędzie lub w Internecie – w Biuletynie Informacji Publicznej), załączając do niej kserokopię dowodu osobistego lub paszportu i jeden ze wspomnianych dowodów.

Od zeszłego roku każdy, kto posiada konto bankowe, powinien mieć też możliwość przesłania ww. dokumentów drogą internetową, zakładając darmowe konto na portalu ePUAP (http://epuap.gov.pl). Niektóre osoby zgłaszały jednak, że system nie zawsze działa prawidłowo, tak że najpewniejszym sposobem dopisania się do rejestru jest wizyta w urzędzie. Wniosek o wpisanie do rejestru można złożyć najpóźniej w ostatnim dniu pracy urzędu przed dniem głosowania, ale w praktyce aby mieć pewność, że wpis został dokonany, należy to zrobić jak najszybciej. Jednorazowe dokonanie wpisu pozwala odtąd głosować w swoim mieście we wszystkich wyborach i referendach!

Na kogo można głosować?

Listę kandydatów można znaleźć w zarządzeniu wyborczym lub na stronie miejskiej. Więcej o sobie i swoim programie kandydaci piszą na stronach internetowych i Facebook swoich lub grup, do których należą. Pamiętaj jednak, że na karcie do głosowania nie ma nazw komitetów, a jedynie 50 nazwisk w kolejności alfabetycznej. Jeśli wspierasz jedną z grup startujących w wyborach, musisz znać ich nazwiska lub zabrać ze sobą listę takich osób.

Informacji telefonicznej udzielają pracownicy Biura Poznań Kontakt pod numerem tel.: 61 646 33 44 (w godz. 7.30-20).

Dlaczego warto głosować? Co to jest właściwie rada osiedla i czym się zajmuje? Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: http://jezyce.poznan.pl/jezyce/o-radzie Więcej informacji o wyborach oraz o radach osiedli znajdziesz też na stronie :  https://zaradnosc.poznan.pl/

Nie pozwól, aby inni zadecydowali bez Ciebie o przyszłości Jeżyc przez następne 4 lata! Głosuj!

Ikona: Freepik, www.flaticon.com


COMMENTS ARE OFF THIS POST