READING

Plany młodych Jeży na wrzesień. Zostań wolontarius...

Plany młodych Jeży na wrzesień. Zostań wolontariuszem!

Jeśli mieszkasz na Jeżycach, to na pewno wrzesień będzie dla Ciebie ciekawym miesiącem. O dostarczenie Ci niezapomnianych wrażeń zadbamy my – Rada Młodzieżowych Jeżyków, czyli połączone siły przedstawicieli trzech jeżyckich szkół.

Zamierzamy zorganizować z rozmachem ogromny, kolorowy i pełen atrakcji dla każdego mieszkańca festyn. Wszystko będzie się działo na odnowionym Placu Asnyka.

Dla najmłodszych przewidziane jest wiele atrakcji: od malowania buzi, tematycznych stacji z zabawami i gadżetami, po spotkania z ludźmi opowiadającymi o swoich pasjach. Przygotujemy rozmaite konkursy dla wszystkich z ciekawymi nagrodami. Dodatkowo zachęcimy do porządnego zakręcenia kołem fortuny – szczęście może przecież czekać za rogiem! Każdy znajdzie na naszym festynie miejsce dla siebie. By nikomu nie zabrakło sił, zaoferujemy drobne wariacje kulinarne, słodkie ciasta, a także dla spragnionych lemoniady w różnych odsłonach. Żadne gotowce, wszystko własnej roboty.

Dla starszych będzie to również okazja do poznania swoich dzielnicowych sąsiadów, nowych przyjaciół, a może nawet drugiej „połówki”? Razem tworzymy świetną społeczność, ale z Wami może być o wiele lepsza! Chętnie, jako Rada, posłuchamy Waszych pomysłów i spróbujemy wcielić je w życie.

Jeśli chcecie zasilić nasze festynowe szeregi, być wolontariuszem czy pomocnikiem, chcecie podzielić się swoimi pomysłami czy pasjami – ZAPRASZAMY! Czekamy na kontakt pod adresami: rmjezykow@gmail.com lub kontakt@fundacjaaitwar.pl

Do zobaczenia we wrześniu!

Julia Kulpa, Szkoła Podstawowa nr 23
Zofia Okońska, Szkołą Podstawowa nr 71


Czym jest Rada Młodzieżowych Jeżyków i dlaczego warto z nią współpracować?

Rada Młodzieżowych Jeżyków powstała na kanwie projektu zrealizowanego przez Fundację AITWAR wraz ze Szkołą Podstawową nr 71 w Poznaniu, Radą Osiedla Jeżyce, Gabinetem Prezydenta Miasta Poznania i mieszkańcami. Po zakończonej pracy i sukcesie wniosku w PBO młodzież zaproponowała kontynuację działań. I tak powstała Rada Młodzieżowych Jeżyków, złożona z przedstawicieli czterech, a po reformie i likwidacji gimnazjów trzech jeżyckich szkół.

Działania RMJ, przy ogromnym wsparciu Rady Osiedla Jeżyce, są dla młodych radnych doskonałą szkołą małoletnich liderów. Młodzież potrafi sprawnie dyskutować, osiągać kompromis, wypracowywać uchwały, działać dla wszystkich mieszkańców Jeżyc – swoich rówieśników, rodzin, starszych. Patrzą na nasze osiedle z innej perspektywy, pozbawieni dbałości tylko o swoje, czuli na potrzeby innych.

Oprócz pomocy finansowej płynącej z Rady Osiedla Jeżyce nasza Fundacja pozyskała na działania RMJ środki z urzędu Miasta i programów ogólnopolskich. Czeka nas w tym roku realizacja dwóch dofinansowanych projektów: eduJeże, angażującego społeczności szkolne oraz festynu, o którym za chwilę.

Najbliższym wydarzeniem organizowanym (prawie) samodzielnie przez członków Rady Młodzieżowych Jeżyków jest festyn: „Przytul Jeżyka w urodziny Jeżyc”. Temat festynu nawiązuje do „urodzin Jeżyc”, które koniecznie dzieci chciały świętować (to dobrze, utożsamiają się z dzielnicą), niestety, ze względu na panującą pandemię, może być zrealizowany we wrześniu. Jednak, gdyby okazało się, że i we wrześniu nie będzie można go przeprowadzić – proszę się nie kłopotać! Na ostatnim posiedzeniu Jeżyki podały świetne rozwiązania na tę ewentualność.

Edyta Czernecka
Patronka RMJ
Fundacja AITWAR


COMMENTS ARE OFF THIS POST