READING

Oszczędzaj czas i nie stój w kolejce

Oszczędzaj czas i nie stój w kolejce

Akcja Poznańskiego Centrum Świadczeń ,,Złóż wniosek przez internet i zostań w domu ’’ – 3. proste sposoby na złożenie wniosku on-line w Poznańskim Centrum Świadczeń skierowana jest do mieszkańców miasta Poznania, którzy szybko i sprawnie bez oczekiwania w kolejce chcą złożyć wniosek o oferowane przez Centrum świadczenia.

Akcja ma na celu zachęcenie klientów do składania wniosków on-line bez konieczności osobistej wizyty w Poznańskim Centrum Świadczeń.

Tegoroczna akcja będzie odbywała się w czasie, kiedy w Polsce obowiązuje stan pandemii, co związane jest z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego. W okresie od lipca do grudnia do Poznańskiego Centrum Świadczeń zostanie złożonych ponad 60 tysięcy wniosków o rożnego rodzaju świadczenia, dlatego też warto już teraz zastanowić się w jaki sposób zawnioskować o świadczenia. Warto skorzystać z elektronicznej możliwości składania wniosków lub w przypadku chęci złożenia wniosku w punkcie obsługi klienta PCŚ umówić wizytę na konkretny termin.

Mieszkańcy Poznania będą mogli ubiegać się o świadczenia rodzinne, alimentacyjne, stypendia oraz świadczenie ,,Dobry Start’’ w jednorazowej wysokości 300 zł przysługujące niezależnie od dochodu na dzieci, które rozpoczną rok szkolny. W tym roku nie będzie konieczności składania wniosków o kontynuację świadczenia wychowawcze, ponieważ to jest przyznane do maja 2021 roku.

Wnioski o świadczenia w formie elektronicznej będzie można składać już w lipcu. Natomiast wszystkie osoby, które będą chciały złożyć wnioski w formie tradycyjnej w siedzibie urzędu będą to mogły zrobić dopiero w sierpniu.

Jednocześnie nadmieniamy, że Poznańskie Centrum Świadczeń jest jednostką organizacyjną Miasta Poznania, realizującą zadania z zakresu zabezpieczenia społecznego. Do zadań tych należy przyznawanie oraz wypłata mieszkańcom Poznania świadczeń rodzinnych, wychowawczych, alimentacyjnych, dodatków mieszkaniowych, dodatków energetycznych, stypendiów dla uczniów oraz świadczenia ,,Dobry Start’’. Ponadto Centrum zajmuje się dystrybucją kart dla rodzin wielodzietnych oraz poznańskich seniorów.

Szczegółowe informacje nt. świadczeń dostępne są dla Klientów na stronie internetowej pod adresem www.pcs-poznan.pl.Telefoniczna informacja o świadczeniach dla Klientów jest realizowana przez POZnań Kontakt (tel. 61 646 33 44).


COMMENTS ARE OFF THIS POST