READING

Nowy plac zabaw dla „Jarzębinki”, nowe...

Nowy plac zabaw dla „Jarzębinki”, nowe boisko dla SPS 106!

Przedszkole nr 96 - wizualizacja nowego placu zabaw

Z radością informujemy, że obydwa tegoroczne wnioski grantowe złożone przez Osiedle Jeżyce w miejskim konkursie na inwestycje osiedlowe zostały ocenione bardzo wysoko i uzyskały dofinansowanie!

Oznacza to że przy przy Przedszkolu nr 96 „Jarzębinka” plac zabaw ulegnie całkowitej metamorfozie, polegającej na ustawieniu na nowej, bezpiecznej nawierzchni piaskowej nowych urządzeń zabawowych (huśtawki, karuzela, bujaki, nowa piaskownica, urządzenia ze zjeżdżalniami, ściankami wspinaczkowymi, tablicami do rysowania i innymi atrakcjami), rekultywacji zieleni oraz stworzeniu pierwszego na Jeżycach boiska do gry w piłkę nożną dla przedszkolaków. Rozmawiamy z przedszkolem o udostępnieniu placu wszystkim dzieciom po godzinach pracy przedszkola.

Plac zabaw przy Jarzębince - wizualizacja
Wizualizacja przyszłego placu przygotowana przez firmę Bartez

Z kolei przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 106 powstanie boisko wielofunkcyjne dla takich dyscyplin sportowych jak piłka ręczna, koszykówka i piłka nożna, wyposażone w oświetlenie, ogrodzenie, trybuny i pochylnię dla osób z niepełnosprawnościami.

Łącznie udało się pozyskać 500 tys. złotych, a 200 tys. złotych to wkład własny Osiedla Jeżyce. Bardzo dziękujemy dyrekcji przedszkola i szkoły za pomoc w przygotowaniu aplikacji grantowych! Ze strony osiedla proces pilotowała Agata Wojtczak, wspierana przez Aleksandrę Sołtysiak-Łuczak i Filip a Schmidta. Cieszymy się ogromnie na nowe miejsca zabawy i rekreacji dla najmłodszych mieszkańców Jeżyc i Poznania!


COMMENTS ARE OFF THIS POST