READING

Dni Jeżyc 2019 – podsumowanie

Dni Jeżyc 2019 – podsumowanie

No i po kolejnych, jak zwykle udanych, obchodach Dni Jeżyc.😎

Dzięki sąsiedzkiej atmosferze i bogatemu programowi przygotowanemu przez Estrada Poznańska chyba żaden z przybyłych do Dom Tramwajarzamieszkańców nie powinien czuć się kulturalnie zaniedbany. Co prawda podczas pikniku rodzinnego pogoda nie rozpieszczała i zaplanowane na niedzielne popołudnie wydarzenia trzeba było w pośpiechu przenieść z Placu Asnyka do Sali Amarantowej, za to z gwaru, śmiechu i tłumnego uczestnictwa Jeżyczan w warsztatach i występach wynikało jednoznacznie, że co jak co, ale pogoda im nie straszna.

Rada Osiedla Jeżyce w ten weekend również nie próżnowała. Przez cały drugi dzień obchodów zbieraliśmy propozycje do przyszłorocznego budżetu i rozmawialiśmy z mieszkańcami na tematy poważniejsze i te trochę mniej.

Z kolei na dzieciach spoczęło nie lada wyzwanie stworzenia nowego godła Jeżyc, które to przez cały, następny rok Rada będzie honorować jako swój oficjalny herb. Spory komisji konkursowej do ostatnich chwil były zażarte, lecz ostatecznie, spośród ogromu znakomitych prac, wybraliśmy trzy zwycięzkie oraz przyznaliśmy dwa ponadprogramowe wyróżnienia. Każdy z siedemnastu uczestników otrzymał upominek, wyróżnione osoby obdarowała nagrodami Estrada Poznańska, natomiast laureaci otrzymali – każdy po podwójnym zaproszeniu na dowolny spektakl w Teatr Animacji, a dla zwyciężczyni – dodatkowo kupon wartości 260zł na lekcje na dowolnym instrumencie ufundowany przez szkołę muzyczną Republika Rytmu – szkoła muzyki rozrywkowej.

Trzy pierwsze miejsca zajęły wspaniałe prace:

1. Toli Marszałek
2. Franciszki Łobacz
3. Marty Urbańskiej

Oprócz tego wyróżniliśmy niezwykłe rysunki Stasia Kondeja i Iwo Kusznierowa

Młodym artystom serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy też wspaniałomyślnym sponsorom i partnerom konkursu: Republice Rytmu, Teatrowi Animacji i Estradzie Poznańskiej.


Zdjęcia: Dawid Majewski


COMMENTS ARE OFF THIS POST