plakat A3

Poznański Budżet Obywatelski 2016

Informujemy, że jeden z członków Rady Osiedla zgłosił w Budżecie Obywatelskim propozycję wdrożenia w Poznaniu internetowego systemu zgłaszania usterek miejskich. Jest to projekt ogólnopoznański,o numerze 30 i z dość tajemniczą nazwą: NaprawmyTo.
https://budzet.um.poznan.pl/i/pbo-…/proposal/348-Naprawmy_To
System funkcjonuje już wielu miastach Polski, skutecznie wspomagając mieszkańców, między innymi gminy Czerwonak!
Jeżeli ktoś jeszcze nie zagłosował, to proponujemy, aby wziął 30-kę pod uwagę.
Głosować możecie do 13.10.2015 poprzez stronę internetową:https://budzet.um.poznan.pl/i/pbo-2016/voting lub w punktach stacjonarnych.
Jutro (10 października) taki punkt będzie na Was czekał w godzinach 9:00 – 14:00 punkty na Rynku Jeżyckim.

Więcej

pbo

Ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

W związku z tym ważne informacje:
1) Głosy można oddawać tylko w wyznaczonych przez Urząd Miasta Poznania punktach do głosowania.
2) Tylko w tych punktach ankieterzy mają upoważnienia do gromadzenia danych osobowych! W związku z tym nie ma możliwości oddawania głosu na projekty zgłoszone do tegorocznego PBO przez osoby trzecie.
3) Istnieje możliwość oddawania głosów przez internet na stronie www.poznan.pl/budzetobywatelski
4) Ważna informacja dla wszystkich Jeżyczan/ek – w soboty 3 i 10 października, w godzinach 9:00 – 14:00 punkty do głosowania pojawią się na Rynku Jeżyckim.

Więcej

syringes-and-vial-1307461

Szczepienia ochronne

Drodzy mieszkańcy,

Rada Osiedla Jeżyce w imieniu Urzędu Miasta pragnie poinformować o programach profilaktycznych realizowanych przez Miasto Poznań w 2015r., w ramach których mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych:

1) szczepień przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) dla dziewcząt 14-letnich (urodzonych w 2001r.) oraz 13-letnich (urodzonych w 2002r.), zameldowanych na stałe lub czasowo w Poznaniu;

2) szczepień przeciwko zakażeniom wywołanym pneumokokami dla dzieci uczęszczających do miejskich żłobków i placówek wpisanych do rejestry żłobków i klubów dziecięcych funkcjonujących na terenie miasta Poznania, przebywających w miejskich placówkach opiekuńczo-wychowawczych (w wieku od 2 miesiąca życia do ukończenia 36 miesiąca życia) oraz dla dzieci w tym samym wieku, nie uczęszczających do wyżej wymienionych placówek, zameldowanych stale lub czasowo w Poznaniu;

Więcej

Czy znacie dobre biura projektowe zajmujące się projektowaniem miejskich ulic?

Zarząd Dróg Miejskich w ramach zadana zleconego przez Radę Osiedla Jeżyce wkrótce będzie realizować projekt dotyczący remontu ul. Jackowskiego (z wyłączeniem pasa jezdni), w następującym zakresie (w skrócie):

Projekt budowlano-­wykonawczy ulicy Jackowskiego na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Długosza obejmujący modernizację chodników, miejsc parkingowych, zieleni przyulicznej oraz elementów uspokojenia ruchu z uwzględnieniem rejonu dojazdu do szpitala położniczo-­ginekologicznego. Projekt powinien zawierać analizę wariantową relacji ruchu pieszego do sposobu parkowania pojazdów oraz proponować rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Więcej

pismo

Nowy dział – korespondencja rady osiedla

Mieszkańcy Jeżyc!
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami koalicji Odmieńmy Jeżyce wprowadzamy całkowitą transparentność prac naszej rady. Udostępniamy otwarty dostęp do naszej korespondencji przychodzącej i wychodzącej. Pisma znajdziecie w naszych folderach GoogleDocs: http://jezyce.poznan.pl/jezyce/korespondencja-rady-osiedla/ (menu „Sprawy bieżące” dział „Korespondencja”).
Od jutra będziemy po kolei linkować na facebooku pisma dotyczące poszczególnych sprawy, którymi się zajmujemy. Liczymy na Wasze liczne komentarze i sugestie!

Więcej

Ankiety Jackowskiego

Prezentacja wyników ankiety i opracowanie końcowych wymagań

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej planowanego remontu ul. Jackowskiego. Prezentacja wyników ankiety (otrzymaliśmy 80 wypełnionych ankiet !) i dyskusja nad końcowymi propozycjami wymagań dotyczącymi projektu odbędzie się

w środę,  15.07.2015 w Domu Tramwajarza (ul. Słowackiego 19/21) o godz. 18:00.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy