Granty NGO

Informujemy, że dla zadań:
1. „Organizacja integracyjnych wycieczek krajoznawczych dla seniorów przez podmioty nie zaliczane do sektora finansów publicznych”
2. „Organizacja warsztatów projektowych dla mieszkańców w ramach programu „Odmień swoje podwórko”
termin składania ofert zostaje przedłużony do 09.09 a ogłoszenie wyników do 19.09

Formularze i szczegółowe informacje: http://jezyce.poznan.pl/jezyce/2016/08/08/wycieczki-dla-seniorow-zajecia-dla-dzieci-warsztaty-dla-odmieniajacych-podworka-oglaszamy-konkurs-dla-ngo/

Więcej

Maraton pisania wniosków do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017

Uprzejmie informujemy, iż 1 sierpnia br. rozpoczął się etap składania wniosków do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.
W związku z tym, zapraszamy wszystkich Państwa oraz mieszkańców z terenów Państwa Rad Osiedli do aktywnego udziału w PBO17. Pamiętajmy jednak, że zgodnie z zasadami tegorocznej edycji PBO, wnioski mogą być składane wyłącznie przez osoby fizyczne.

Chcielibyśmy również serdecznie zaprosić Państwa oraz mieszkańców wszystkich poznańskich osiedli na „Maraton pisania wniosków”, który odbędzie się 26 sierpnia w godz. 15:00 – 19:00 na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim 17.

Więcej

Konkurs dla NGO – nowe informacje

Informujemy, że dla zadań:
1. „Organizacja integracyjnych wycieczek krajoznawczych dla seniorów przez podmioty nie zaliczane do sektora finansów publicznych”
2. „Organizacja warsztatów projektowych dla mieszkańców w ramach programu „Odmień swoje podwórko”
termin składania ofert zostaje przedłużony do 28.08 a ogłoszenie wyników do 5.09

Ponadto informujemy, że dla zadania 3. „Organizacja zajęć edukacyjnych i kulturalnych dla dzieci” zmienia się kwota z 9.500 zł na 15.000 zł.

Więcej

Wycieczki dla seniorów, zajęcia dla dzieci, warsztaty dla odmieniających podwórka: ogłaszamy konkurs dla NGO!

Zarząd Osiedla Jeżyce zaprasza organizacje pozarządowe z terenu Poznania do składania ofert na realizację następujących zadań:

  1. organizacja integracyjnych wycieczek krajoznawczych dla seniorów przez podmioty nie zaliczane do sektora finansów publicznych – kwota  2.000 zł,
  2. organizacja warsztatów projektowych dla mieszkańców w ramach programu „Odmień swoje podwórko” – kwota 7.000 zł,
  3. organizacja zajęć edukacyjnych i kulturalnych dla dzieci – kwota 9.500 zł.

Oferty przygotowane na załączonym wzorze formularza (zał. 1), prosimy składać drogą mailową, na adres osiedle_jezyce@um.poznan.pl lub osobiście (do godz.15.00) w siedzibie Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania Oddział Obsługi Śródmieście, przy ul. Libelta 16/20 w Poznaniu pokój 106 (prosimy przekazać pani Katarzynie Skibińskiej).

Więcej

carshare

Carsharing

Polityka parkingowa, a konkretnie brak miejsc do parkowania to temat, który do nas ciągle wraca. Wiele zachodnich miast z brakiem miejsc parkingowych próbuje sobie radzić promując carsharing. Ponoć jedno współdzielone auto potrafi zastąpić od 9 do 15 prywatnych samochodów.
Chcielibyśmy sprawdzić, na ile jesteśmy gotowi korzystać ze współdzielonych pojazdów. Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie:http://goo.gl/forms/OdemlLHJ7NKwCVPS2

Seminarium dla NGO

Prowadzisz organizację lub aktywnie działasz w organizacji? Chcesz zacząć aktywnie letni sezon i poznać inne organizacje z Poznania? Masz pytania odnośne rewolucyjnych zmian w prawie o stowarzyszeniach, ustawie o pożytku i zmian w księgowości dla ngo lub po prostu poszukujesz sposobów na rozwój organizacji?   Dnia 30.06.2016 (czwartek) odbędzie się bezpłatne seminarium dla organizacji pozarządowych, które będzie dotyczyło: – najnowszych zmian w prawie: ustawa o pożytku publicznym i o wolontariacie, prawo o

Więcej

^24E5A6EF8F0B7B043E4C475DD663E1B28F9D6D049476641B5C^pimgpsh_fullsize_distr

Warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci

W imieniu Fundacji  ART JUNCTION zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku 6-11 lat pt. WAKACYJNA PODRÓŻ.
Projekt „Wakacyjna podróż” skierowany jest do dzieci z Osiedla Jeżyce pomiędzy 6 a 11 rokiem życia, głównie tych, które wakacje spędzają w mieście. Podczas warsztatów teatralnych i plastycznych dzieci ułożą własną historię o prawdziwej lub wymyślonej podróży. Wspólnie zainscenizują tę opowieść, wykorzystując elementy teatralne i aktorskie, recyklingowe instrumenty muzyczne oraz zespołowo przygotowaną scenografię i kostiumy. Na zakończenie warsztatów odbędzie się teatralny pokaz dla publiczności. Zajęcia poprowadzą aktorzy i pedagodzy teatru Barbara Prądzyńska i Jarosław Siejkowski oraz artysta plastyk Magdalena Szmigel-Taube).

Więcej

Plan wydatków 2017

Drodzy Mieszkańcy,
wkrótce będziemy musieli uchwalić plan wydatków na 2017 rok. Zarząd przygotowuje projekt uchwały budżetowej, dlatego chciałbym prosić o zgłaszanie Państwa propozycji, najlepiej przy pomocy tego formularza internetowego:

 

Więcej