Wycieczka dla seniorów

W dniu 10 grudnia br. odbędzie się wycieczka dla seniorów, w planie zwiedzanie Miłosławia, Czeszewa oraz Śmiełowa.

Zgłoszenia oraz szczegóły – prosimy kontaktować się z 693 863 319, 61 847 23 81.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zadanie finansowane ze środków Miasta Poznania.

Harmonogram prac Rady Osiedla Jeżyce w grudniu

W związku ze sprawami bieżącymi, które Rada Osiedla Jeżyce musi opiniować oraz zbliżającym się końcem roku kalendarzowego i okresem świątecznym harmonogram prac Rady Osiedla Jeżyce w grudniu ulegnie zmianom.
Sesja ROJ odbędzie się w środę 30.11.2016. a nie w środę 7.12.2016.
Posiedzenie Komisji SEK będzie miało miejsce w środę 14.12.2016 a nie 21.12.2016.
Bez zmian pozostaje dyżur Przewodniczącej Rady Osiedla oraz Zarządu Osiedla, odbędzie się on w poniedziałek 5.12.2016.

Więcej

Clipboard01

Stanowisko Rady Osiedla Jeżyce w sprawie przebudowy ulicy Dąbrowskiego na odcinku ul. Kościelna – ul. Roosevelta

W związku z konsultacjami dot. przebudowy ul. Dąbrowskiego przypominamy stanowisko Rady Osiedla Jeżyce, które zostało zatwierdzone uchwałą Nr XI/65/VI/2015 Rady Osiedla Jeżyce z dnia 4 listopada 2015 r.

Stanowisko Rady Osiedla Jeżyce w sprawie przebudowy ulicy Dąbrowskiego
na odcinku ul. Kościelna – ul. Roosevelta

1. Jesteśmy przeciwni remontowi doraźnemu, “15-letniemu”, który zachowuje obecny układ ulicy. Taka inwestycja nie ma wielu zalet w porównaniu do gruntownej przebudowy, ponieważ i w tym przypadku remont wiąże się ze znacznymi i długotrwałymi utrudnieniami dla mieszkańców. Co więcej, za 15 lat przewidujemy nikłą szansę na dofinansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej. Już obecnie wiele osób popiera zmianę i poprawę warunków pieszych na całym Osiedlu Jeżyce, a naszym zdaniem trzeba zacząć od kręgosłupa, czyli od ul. Dąbrowskiego. Remont doraźny “15-letni” nie gwarantuje realizacji żadnego z celów przebudowy – ani separacji ruchu tramwajów i samochodów, ani poprawy warunków ruchu pieszych, przeznaczając dużą część przestrzeni dla transportu kołowego (jezdnie + miejsca parkingowe).

Więcej

Modernizacja Dąbrowskiego – konsultacje

Od 2 grudnia wszyscy zainteresowani przyszłością ulicy Dąbrowskiego będą mogli wziąć udział w konsultacjach społecznych i wyrazić swoją opinię.

Modernizacja ma dotyczyć odcinka ulicy Dąbrowskiego między Prusa a Roosevelta. W październiku odbył się tam spacer badawczy, który miał na celu wstępną analizę w zakresie możliwości przewidywanych rozwiązań. W ostatnich dniach został przeprowadzony także sondaż uliczny na Dąbrowskiego. Okres, w którym będą funkcjonować punkty konsultacyjne, poprzedzą oraz zakończą specjalnie przygotowane warsztaty pomysłów.

Więcej

IMG_0512

Inwestycja w zieleń przy Bukowskiej

Wiosną więcej zieleni pojawi się na poznańskich ulicach. Prace rozpoczęły się już na ulicy Bukowskiej i Przybyszewskiego.

Prace trwają już po wschodniej stronie ulicy Przybyszewskiego pomiędzy ulicami Bukowską a Szamarzewskiego. Jeszcze jesienią zostanie przeprowadzona w tym miejscu rekultywacja trawników, które zniszczone zostały między innymi przez nielegalnie parkowane w tym miejscu samochody. Zostanie też usunięty nadmiar zasolonego, zdegradowanego podłoża.

Natomiast przy ulicy Bukowskiej na odcinku od ul. Przybyszewskiego do ul. Gorczyczewskiego rozpoczęły się race przygotowawcze, brukarskie i ziemne. Zgodnie z decyzją Wydziału Ochrony Środowiska UMP zostanie usunięta część drzew i krzewów. Będą również przeprowadzone zabiegi pielęgnacyjne w koronach drzew polegające na usunięciu posuszu i nadłamanych gałęzi. W tym roku rozpocznie się także sadzenie drzew i krzewów w pasie pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Zieleń rozdzieli tu przestrzeń dla pieszych i rowerzystów od ruchu kołowego. W drugim etapie, zaplanowanym na wiosnę 2017, zostaną posadzone drzewa, krzewy, byliny naprzemiennie kwitnące i trawy ozdobne na skwerach znajdujących się za chodnikiem – informuje ZDM.

Więcej

Głosowanie w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.

Serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału w głosowaniu! Kolejny raz to mieszkańcy mogą zadecydować na co zostanie wydane kilkanaście milionów z miejskiej kasy . Mogą to być także działania na terenie Osiedla Jeżyce, ale zależy to od nas samych. Środki z Poznańskiego Budżetu dają możliwość sfinansowania wielu działań bliższych mieszkańcom, których Rady Osiedli często nie mogą wesprzeć z powodu ograniczonego budżetu.

Więcej

Zajęcia plastyczno-fotograficzne dla dzieci

W imieniu Szansa Fundacja w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury zapraszamy na dzieci w wieku 7 – 12 lat,  zamieszkałe na terenie Osiedla Jeżyce na bezpłatne zajęcia plastyczno-fotograficzne realizowane według rekomendowanego przez Radę Osiedla Jeżyce projektu edukacyjnego pt. „SPOTKANIA ZE SZTUKĄ”
Zajęcia będą odbywały się od dnia 24 listopada do dnia 22 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 23, ul. Norwida 21, sala 102
– fotografia – we wtorki, godz. 14,30 – 16.30
– rysunek i malarstwo – w czwartki, godz. 13.30 – 15.30
– w soboty, godz. 11 – 13
Zapisy pod nr telefonu 609 085 75
Ilość miejsc ograniczona.
Zadanie jest finansowane ze środków Miasta Poznania.

Więcej

PUTW_II - wykłady w semetrze zimowym 2016/2017

Przyrodniczy Uniwersytet Trzeciego Wieku-ogłoszenie

Już 15 listopada br. rusza kolejna edycja wykładów w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!
Wykład inauguracyjny poświęcony będzie zagadnieniu ziół, ich dobroczynnemu wpływowi na nasze zdrowie i samopoczucie oraz uprawie w warunkach ogrodowych. Wykład przedstawi Pani dr Barbara Frąszczak – Prodziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Zajęcia odbędą się 15 listopada, o godz. 17.00, w sali wykładowej A, ul. Wojska Polskiego 28.
Kolejne spotkania będą z zakresu roślin, ochrony praw konsumentów, kwiatów w naszym życiu, co zrobić aby pamiętać swoje sny i wiele innych ciekawych tematów. W programie przewidziano również warsztaty z zakresu zdrowego odżywiania się oraz ćwiczenia warsztatowe na koncentrację i dobrą pracę mózgu.
Wszystkie zajęcia są całkowicie bezpłatne!
Dodatkowych informacji udziela Joanna Matuszak, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
tel. (061) 848 70 26, e-mail: cku@up.poznan.pl

Więcej