Seminarium dla NGO

Prowadzisz organizację lub aktywnie działasz w organizacji? Chcesz zacząć aktywnie letni sezon i poznać inne organizacje z Poznania? Masz pytania odnośne rewolucyjnych zmian w prawie o stowarzyszeniach, ustawie o pożytku i zmian w księgowości dla ngo lub po prostu poszukujesz sposobów na rozwój organizacji?   Dnia 30.06.2016 (czwartek) odbędzie się bezpłatne seminarium dla organizacji pozarządowych, które będzie dotyczyło: – najnowszych zmian w prawie: ustawa o pożytku publicznym i o wolontariacie, prawo o

Więcej

^24E5A6EF8F0B7B043E4C475DD663E1B28F9D6D049476641B5C^pimgpsh_fullsize_distr

Warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci

W imieniu Fundacji  ART JUNCTION zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku 6-11 lat pt. WAKACYJNA PODRÓŻ.
Projekt „Wakacyjna podróż” skierowany jest do dzieci z Osiedla Jeżyce pomiędzy 6 a 11 rokiem życia, głównie tych, które wakacje spędzają w mieście. Podczas warsztatów teatralnych i plastycznych dzieci ułożą własną historię o prawdziwej lub wymyślonej podróży. Wspólnie zainscenizują tę opowieść, wykorzystując elementy teatralne i aktorskie, recyklingowe instrumenty muzyczne oraz zespołowo przygotowaną scenografię i kostiumy. Na zakończenie warsztatów odbędzie się teatralny pokaz dla publiczności. Zajęcia poprowadzą aktorzy i pedagodzy teatru Barbara Prądzyńska i Jarosław Siejkowski oraz artysta plastyk Magdalena Szmigel-Taube).

Więcej

Plan wydatków 2017

Drodzy Mieszkańcy,
wkrótce będziemy musieli uchwalić plan wydatków na 2017 rok. Zarząd przygotowuje projekt uchwały budżetowej, dlatego chciałbym prosić o zgłaszanie Państwa propozycji, najlepiej przy pomocy tego formularza internetowego:

 

Więcej

www

Od dziś do niedzieli trwa akcja stworzona we współpracy z Koalicją Osiedli Śródmiejskich, w którą weszliśmy uchwałą z poprzedniej sesji, mająca na celu zmobilizowanie SM do lepszych działań, a prezydenta do poprawienia systemu (m. in współpracy kontrolerów i strażników oraz poprawy oznakowania).

Zbieramy zdjęcia z śródmiejskich ulic i przesyłamy je na adres
parkowaniewpoznaniu@wp.pl

W tytule wiadomości wpisujcie adres i datę oraz osiedle. Każdy źle zaparkowany pojazd powinien mieć min. dwa zdjęcia:
(1) z bliska, by widoczna była rejestracja
(2) z daleka, pokazująca rejon gdzie stoi

Więcej

W Poznaniu zrobi się zielono!

Rusza dwudziesta trzecia edycja konkursu „Zielony Poznań” na najpiękniejsze balkony, tarasy, ogrody i działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Dotyczy on także pasów zieleni.

– Konkurs składa się z dwóch etapów – osiedlowego i miejskiego. W pierwszym przedstawiciele Rad Osiedli, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców bądź Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych analizują zgłoszone obiekty do 20 lipca. Najwyżej ocenione przechodzą do drugiego etapu. Wówczas Miejska Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu oraz Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i Urzędu Miasta, powołana przez Prezydenta Miasta Poznania, wybiera do 30 sierpnia najciekawsze i najwyżej punktowane obiekty zgłoszone w pięciu kategoriach konkursu – mówi Ewelina Murzydło z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa.

Więcej

Konsultacje dot. ul. Jackowskiego (3. etap) – wyniki

Szanowni Państwo,

Rada Osiedla i zespół projektowy zakończyli weryfikację zgłoszonych przez Państwa uwag i sugestii dotyczących przedstawionej Państwu wersji projektu przebudowy ul. Jackowskiego z dn. 02.2016.

Zostały one podzielone tematycznie na 4 części:

  1. Parkowanie
  2. Zieleń
  3. Bezpieczeństwo i ruch rowerowy
  4. Pozostałe

Każde zgłoszenie (mejlowe, na FB i pisemne) zostało oznaczone indywidualnym identyfikatorem ze względu na ochronę danych osobowych (prosimy o powoływanie się na ten identyfikator w ewentualnej dalszej korespondencji) , uzupełnione decyzją o akceptacji/braku akceptacji ze strony ROJ lub zespołu projektowego i ewentualnymi uwagami.

Więcej