pismo

Nowy dział – korespondencja rady osiedla

Mieszkańcy Jeżyc!
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami koalicji Odmieńmy Jeżyce wprowadzamy całkowitą transparentność prac naszej rady. Udostępniamy otwarty dostęp do naszej korespondencji przychodzącej i wychodzącej. Pisma znajdziecie w naszych folderach GoogleDocs: http://jezyce.poznan.pl/jezyce/korespondencja-rady-osiedla/ (menu „Sprawy bieżące” dział „Korespondencja”).
Od jutra będziemy po kolei linkować na facebooku pisma dotyczące poszczególnych sprawy, którymi się zajmujemy. Liczymy na Wasze liczne komentarze i sugestie!

Więcej

Ankiety Jackowskiego

Prezentacja wyników ankiety i opracowanie końcowych wymagań

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej planowanego remontu ul. Jackowskiego. Prezentacja wyników ankiety (otrzymaliśmy 80 wypełnionych ankiet !) i dyskusja nad końcowymi propozycjami wymagań dotyczącymi projektu odbędzie się

w środę,  15.07.2015 w Domu Tramwajarza (ul. Słowackiego 19/21) o godz. 18:00.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy

img_556c570a29449

Do wszystkich jeżyckich ogrodników – konkurs Zielony Poznań!

Rada Osiedla Jeżyce zaprasza mieszkańców naszej dzielnicy do wzięcia udziału w konkursie Miasta Poznania „Zielony Poznań”. W konkursie mogą wziąć udział chyba wszystkie obiekty, które da się zazielenić – od balkonów po ogródki przyzakładowe. Karty zgłoszeniowe można pobrać w Urzędzie Miasta na Słowackiego 22 i tam też będziemy je przyjmować do 20 czerwca. Więcej szczegółowych informacji pod linkiem:
http://www.poznan.pl/mim/msp/news/zielony-poznan,81179.html

Więcej

Uwaga Jeżyce! Spotkanie w sprawie Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego

Zbliża się kolejna edycja Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, na rok 2016. W związku z tym zapraszamy wszystkich mieszkańców na dyskusję o inwestycjach, które mogłyby być zrealizowane na Jeżycach w ramach tego projektu.
Dyskusja odbędzie się w czwartek 14.05.2015 w Centrum Amarant (Dom Tramwajarza) przy ul. Słowackiego 19, o godzinie 17.00.

Jest to Budżet OBYWATELSKI, zależny od opinii i inicjatyw mieszkańców naszego miasta.

Zachęcamy wszystkich Jeżyczan do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu. 

Więcej

plan miejscowy

Plan miejscowy Jeżyce Północ B i D


W środę dzięki interwencji naszych radnych udało się wpłynąć na uchwalanie planu dla obszaru między Żeromskiego, a Janickiego („Jeżyce Północ – część B”). Nasze obawy w planie wzbudziła duża intensywność zabudowy usługowej, która mogłaby tam powstać: nawet do 9 pięter!

Taka zabudowa mogłaby sprowadzić jeszcze więcej ruchu samochodowego na Jeżyce, wizualnie zdominować starą zabudowę, a także pogorszyć warunki dla lokalnego handlu i usług. Dlatego wnioskowaliśmy o zatrzymanie procedury i możliwość wprowadzenia zmian.

Więcej

Poznańskie Zakłady Graficzne

Niewiele osób wie, że teren pomiędzy szpitalem na Polnej ulicą Jackowskiego, Wyspiańskiego i Bukowską jest dostępny dla jeżyczan. Obszar ten zajmowany był przez drukarnię Poznańskie Zakłady Graficzne, która obecnie znajduje się w likwidacji. Od kilku lat toczy się spór skarbu państwa z Kurią Poznańską o jego zwrot, co wywoływało wiele niejasności dotyczących przyszłości tej lokalizacji.

W opuszczone i dosyć tanie przestrzenie zaczęły wchodzić lokalne inicjatywy i niewielkie firmy. Znajduje się tam siłownia, zakład, wiele mniejszych lokalnych firm, biura architektoniczne etc. Miejsce pomimo, że zapomniane zaczęło tętnić życiem, a nawet pełnić funkcje miastotwórcze. Wszystko jednak dzieje się w warunkach sporej niepewności. Budynki zarządzane są przez likwidatora, który usiłuje je sprzedać, najemcom odcinane jest ciepło, a umowy podpisywane na kilka miesięcy do przodu.

Więcej

Razem zmieniajmy Jeżyce

Rada Osiedla Jeżyce to 21 osób kobiet i mężczyzn reprezentujących różne środowiska mieszkańców dzielnicy. To tylko 21 osób. Wiemy jednak, że mieszkańcy dzielnicy są szalenie aktywni i zaangażowani w życie społeczne. Marzymy o tym, aby wykorzystać tą energię do zmiany naszej dzielnicy.

Już wkrótce będziemy Was zapraszać do pracy razem w nami w zespołach. Zespoły to małe 2 4 osobowe grupy ludzi mające wiedzę i zaangażowanie w wybranym temacie. A tych nie zabraknie. Jeżeli fascynuje cię architektura i urbanistyka – zapraszamy. Interesujesz się edukacją bądź kulturą? Zapewniamy, że nie zabraknie dla Ciebie miejsca.

Więcej