Projekt zmiany organizacji ruchu na ul. Słowackiego

Drodzy użytkownicy i użytkowniczki ulicy Juliusza Słowackiego!

Jeszcze w tym półroczu ze środków pozostających w dyspozycji ROJ zostaną wyremontowane chodniki na ul. Słowackiego: obie strony między Kraszewskiego i Prusa oraz południowa od Prusa do Domu Tramwajarza.
Jednocześnie otrzymaliśmy od ZDM do zaopiniowania projekt zmiany organizacji ruchu przy ul. Słowackiego. Jego celem jest: (1) zwiększenie bezpieczeństwa pieszych (widoczność przejść) i komfortu poruszania się pieszych; (2) wprowadzenie kontraruchu rowerowego; a dodatkowym pozytywnym efektem – (3) zwiększenie komfortu poruszania się po chodnikach związane z wprowadzeniem parkowania na jezdni, pozwalającego na poszerzenie chodników z 1,1-1,5m do 3,0-3,5m.

Więcej

Zajęcia plastyczne dla dzieci w przerwie świątecznej

W imieniu Fundacji im. Kalinowskiego oraz Kolektywu Miastolubni zapraszamy na zajęcia dla dzieci w dniach 27-30 grudnia br.

Edycja grudniowa warsztatów będzie na kierunkowana na wspólne tworzenie obiektów i rękodzieło które uczestnicy będą mogli ofiarować bliskim jako noworoczne prezenty.

W trakcie warsztatów będzie można poznać zgłębić się w tajniki samodzielnego barwienia tkanin jak również projektowania grafik i ich wykonywanie np. na koszulkach t-shirt. Będzie można stworzyć ozdobny woreczek, torebkę, poszewkę na poduszkę lub zasłonę.

Więcej

15380373_1811363055794620_8366701520213803684_n

Spotkanie świąteczne na Placu Asnyka 18/12/2016

Rada Osiedla Jeżyce oraz Kolektyw Miastolubni zapraszają w niedzielę 18/12/2016 między 15:00 i 18:00 na spotkanie świąteczne na Placu Asnyka. Zapraszamy dzieci na dekorowanie choinki. Będzie muzyka, gorący barszcz, kawa i miejsce gdzie ogrzejecie ręce. Towarzyszyć nam będą nasi wspaniali sąsiedzi ze swoimi firmowymi produktami. Każdy z Was – Jeżyczanie. Kto jest chętny w tym dniu pokazać swoje wyroby zapraszamy do kontaktu. Zapowiedział już swoją obecność ‚Czarny Chleb’, ‚Wypas’, ‚Cukier Puder’. Piszcie, pokazujcie się: kolektywmiastolubni@gmail.com. Bądźmy razem 🙂

Więcej

WP_20150626_001

Dąbrowskiego – konsultacje

Uwaga uwaga! W odpowiedzi na to, że niektórzy nie mieli możliwości wziąć udziału w konsultacjach, które odbywały się w ostatnich dniach na Dąbrowskiego i dotyczących planów modernizacji tej ulicy (fragment Prusa-Żeromskiego, urząd uruchomił dogrywkę w postaci ankiety internetowej – identycznej jak ta uliczna. Jeśli nie zdążyliście wypełnić papierowej, wypełnijcie proszę tę. Można to zrobić tylko dziś lub jutro (do 8.12). Adres ankiety: https://www.survio.com/survey/d/I9D7U3B6L1L8V1D6D

Więcej

Wycieczka dla seniorów

W dniu 10 grudnia br. odbędzie się wycieczka dla seniorów, w planie zwiedzanie Miłosławia, Czeszewa oraz Śmiełowa.

Zgłoszenia oraz szczegóły – prosimy kontaktować się z 693 863 319, 61 847 23 81.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zadanie finansowane ze środków Miasta Poznania.

Harmonogram prac Rady Osiedla Jeżyce w grudniu

W związku ze sprawami bieżącymi, które Rada Osiedla Jeżyce musi opiniować oraz zbliżającym się końcem roku kalendarzowego i okresem świątecznym harmonogram prac Rady Osiedla Jeżyce w grudniu ulegnie zmianom.
Sesja ROJ odbędzie się w środę 30.11.2016. a nie w środę 7.12.2016.
Posiedzenie Komisji SEK będzie miało miejsce w środę 14.12.2016 a nie 21.12.2016.
Bez zmian pozostaje dyżur Przewodniczącej Rady Osiedla oraz Zarządu Osiedla, odbędzie się on w poniedziałek 5.12.2016.

Więcej

Clipboard01

Stanowisko Rady Osiedla Jeżyce w sprawie przebudowy ulicy Dąbrowskiego na odcinku ul. Kościelna – ul. Roosevelta

W związku z konsultacjami dot. przebudowy ul. Dąbrowskiego przypominamy stanowisko Rady Osiedla Jeżyce, które zostało zatwierdzone uchwałą Nr XI/65/VI/2015 Rady Osiedla Jeżyce z dnia 4 listopada 2015 r.

Stanowisko Rady Osiedla Jeżyce w sprawie przebudowy ulicy Dąbrowskiego
na odcinku ul. Kościelna – ul. Roosevelta

1. Jesteśmy przeciwni remontowi doraźnemu, “15-letniemu”, który zachowuje obecny układ ulicy. Taka inwestycja nie ma wielu zalet w porównaniu do gruntownej przebudowy, ponieważ i w tym przypadku remont wiąże się ze znacznymi i długotrwałymi utrudnieniami dla mieszkańców. Co więcej, za 15 lat przewidujemy nikłą szansę na dofinansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej. Już obecnie wiele osób popiera zmianę i poprawę warunków pieszych na całym Osiedlu Jeżyce, a naszym zdaniem trzeba zacząć od kręgosłupa, czyli od ul. Dąbrowskiego. Remont doraźny “15-letni” nie gwarantuje realizacji żadnego z celów przebudowy – ani separacji ruchu tramwajów i samochodów, ani poprawy warunków ruchu pieszych, przeznaczając dużą część przestrzeni dla transportu kołowego (jezdnie + miejsca parkingowe).

Więcej