Konsultacje społeczne

Jak będziemy poruszać się po Jeżycach? Warsztaty już w przyszłym tygodniu!

W porannym szczycie komunikacyjnym przez niektóre jeżyckie ulice przejeżdża ponad 600 samochodów w ciągu godziny. To zarówno mieszkańcy Jeżyc, wybierający się np. do pracy, jak i kierowcy z innych dzielnic czy miejscowości, którzy przez naszą dzielnicę tylko przejeżdżają. Tak wiele samochodów powoduje korki, zanieczyszcza powietrze, utrudnia poruszanie się tym kierowcom, którzy nie mogą przesiąść się na inny środek transportu, tramwajom i autobusom, rowerzystom i pieszym. Chcąc to zmienić Rada Osiedla Jeżyce postulowała, aby stworzyć koncepcję organizacji ruchu w dzielnicy. Kilka miesięcy temu jej wykonanie zlecił Zarząd Dróg Miejskich.

Więcej

Geoankieta - wyniki badań

Jak nam się porusza po Jeżycach? Wyniki badań geoankietowych

Ponad dwa tysiące osób wzięło udział w internetowej ankiecie dotyczącej zmian w organizacji ruchu na jeżyckich ulicach. Badanie to było pierwszym etapem konsultacji społecznych projektu „Ulice Jeżyc”. Jego wyniki, razem z pomiarami i symulacjami natężenia ruchu, posłużyły do przygotowania koncepcji organizacji ruchu w dzielnicy, opracowywanej na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich.

Co trzecia osoba biorąca udział w ankiecie codziennie (lub prawie codziennie) przemieszcza się samochodem, co piąta korzysta z komunikacji publicznej, co szósta – z roweru. Tylko połowa respondentów napisała, że codziennie po Jeżycach chodzi.

Więcej

PBO 2018

Zagłosuj w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2018!

Trwa już głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2018. Zachęcamy do wzięcia udziału internetowo (https://pbo2018.um.poznan.pl/i/pbo-2018/voting), w Centrum Inicjatyw Senioralnych lub Centrum Inicjatyw Rodzinnych (codziennie w godzinach otwarcia) albo w Szkole Podstawowej nr 36 przy ul. Słowackiego (21-22 października, w godz. 10-18).

W tym roku projektów jeżyckich jest niestety znacznie mniej niż w ubiegłym, ale i tak warto wybrać, który z nich będzie realizowany, zwłaszcza że Jeżyce rywalizują tu o tę samą pulę pieniędzy z Łazarzem. Jest za to wiele projektów do wyboru w puli ogólnomiejskiej.

Więcej

Konsultacje na temat organizacji ruchu

Organizacja ruchu na Jeżycach – wkrótce konsultacje!

Ma być ciszej, bezpieczniej i bardziej komfortowo dla mieszkańców Jeżyc: trwają prace nad koncepcją organizacji ruchu w naszej dzielnicy, przygotowywaną na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich. Zanim zostanie ona opracowana i przyjęta, ZDM i władze miasta chciałyby poznać opinie mieszkańców na temat proponowanych zmian.

Póki co ponad dwa tysiące osób – mieszkańców Jeżyc, osób pracujących tu oraz przyjeżdżających na zakupy – wzięło już latem udział w geoankiecie, przygotowanej przez Radę Osiedla. Odpowiadali na pytania, jak im się chodzi i jeździ po Jeżycach, wskazując miejsca, w których należy coś zmienić, by powiększyć komfort i bezpieczeństwo różnych rodzajów użytkowników ruchu, a także w jakim kierunku powinno się zmieniać sposób zagospodarowania jeżyckich ulic.

Więcej

Konsultacje społeczne na temat Rynku Jeżyckiego

Trwają konsultacje na temat Rynku Jeżyckiego – oceny jego obecnego kształtu i pożądanych kierunków zmian. Ankieta internetowa znajduje się tutaj: http://bit.ly/2jjiRsP

W minionym tygodniu opinie zbierano wśród kupców i kupujących w trakcie godzin pracy targowiska, a wkrótce kwestionariusze trafią do skrzynek losowych 2000 gospodarstw domowych leżących w pobliżu Rynku. Wypełnione można wrzucać do urn znajdujących się w kwiaciarni Patrycja przy ul. Kraszewskiego oraz cukierni Elite przy ul. Dąbrowskiego. Jeśli jednak nie dostałeś/aś ankiety, telefonu od ankietera ani nie wypełniłeś/aś jej na Rynku – skorzystaj z linku do wersji internetowej!

Więcej

Remont torowiska na ul. Dąbrowskiego (od ul. Roosevelta do ul. Prusa)

W niedzielę w nocy (17 września) rozpocznie się remont wysłużonego torowiska na ul. Dąbrowskiego na odcinku między Rynkiem Jeżyckim a Roosevelta, zapowiadany w sierpniu w „Naszych Jeżycach”(http://jezyce.poznan.pl/jezyce/nasze-jezyce/). Ma trwać 2 miesiące.   Nawierzchnia między torami będzie bitumiczna, a na pozostałej części ulicy pozostanie bruk.   Przejazd będzie możliwy tylko na zachód – od Roosevelta w stronę Ogrodów, przez pierwszy miesiąc – północną stroną ulicy (bez lewoskrętu w Kochanowskiego), a przez drugi miesiąc – południową stroną ulicy (bez prawoskrętu w Kochanowskiego).

Więcej

Osiedle Jeżyce - geoankieta

Organizacja ruchu na Jeżycach – przedłużenie terminu dla geoankiety i dodatkowy dyżur!

Przypominamy o trwających konsultacjach społecznych związanych z opracowywanym projektem zmian organizacji ruchu na terenie osiedla. Zapraszamy do wypełnienia ankiety internetowej dostępnej pod adresem: jezyce.geoankieta.pl 

Ze względu na docierające do nas sygnały o opóźnionym docieraniu zaproszeń, które skierowaliśmy do mieszkańców Osiedla listownie, przedłużyliśmy okres zbierania odpowiedzi do 13 września. Ponadto dla mieszkańców niekorzystających z internetu odbędzie się dodatkowy dyżur radnych osiedlowych w poniedziałek 28.08 w godzinach 12:00 – 16:00 oraz 20:00 – 21:00, podczas którego będzie można wypełnić ankietę z pomocą wolontariusza. Aktualizacja z dnia 30 sierpnia 2017: 1. Osoby niekorzystające z internetu mogą też skorzystać z pomocy w trakcie dyżuru Zarządu Osiedla Jeżyce w dniu 4 września w godzinach 20:00 – 21:00. W razie potrzeby – prosimy o kontakt, możemy zorganizować jeszcze jeden tego typu dyżur. 2. Bardzo przepraszamy za opóźnienie w wysyłce zaproszeń do ankiety skierowanych drogą pocztową. Rada organizuje zbieranie opinii na własną rękę, w oparciu o pracę wolontariacką, a wysyłkę sfinansowało kilku radnych z własnej kieszeni. Poczta Polska potrzebowała z kolei dość dużo czasu na dostarczenie ponad 13 tys. listów. Ponieważ jednak czas zbierania opinii został wydłużony o 3 tygodnie, każdy ma możliwość wyrazić swoje zdanie. Bardzo dziękujemy za wszystkie wypełnione ankiety!
NJ 3_2017

Nowy numer „Naszych Jeżyc” pełen aktualności!

Od kilku dni można go znaleźć w różnych punktach Jeżyc: nowy numer czasopisma osiedlowego krąży po osiedlu, a w nim m. in.:

  • informacje o geoankiecie dotyczącej organizacji ruchu na Jeżycach
  • artykuł o planowanym otwarciu ul. Zwierzynieckiej i zbliżającym się remoncie Dąbrowskiego
  • zaproszenie na zajęcia ruchowe i komputerowe dla seniorów
  • zaproszenie na warsztaty dotyczące jeżyckiej edukacji
  • aktualności z ul. Słowackiego
  • i wiele innych wiadomości.

Więcej