Mickiewicza3

Konsultacje ZDM

Na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich, w zakładce “Inżynieria Ruchu/konsultacje”, znajdują się propozycje zmian w organizacji ruchu na terenie Jeżyc: 1. koncepcja zmiany organizacji ruchu na ulicy Słowackiego od ul. Mickiewicza do ul. Roosevelta. Na ulicy Słowackiego planowane jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego od Mickiewicza w kierunku wschodnim oraz dwukierunkowego ruchu rowerowego za pomocą kontraruchu. 2. koncepcja zmiany organizacji ruchu na ulicy Mickiewicza (od ul. Zwierzynieckiej do ul. Dąbrowskiego). Na ulicy Mickiewicza planowane jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, likwidacja jednego pasa ruchu oraz przeniesienie miejsc postojowych z chodnika na jezdnię. Ruch rowerowy odbywać miałby się w dwóch kierunkach przy zastosowaniu tzw. kontraruchu rowerowego.

Więcej

Konkurs „Zielony Poznań”

W  tym roku już po raz dwudziesty trzeci Prezydent Miasta Poznania zaprasza
mieszkańców  Poznania  do  wzięcia  udziału w konkursie „Zielony Poznań” na
najpiękniejsze  balkony,  tarasy,  ogrody,  działki  na terenach Rodzinnych
Ogrodów  Działkowych  i  pasy  zieleni.  Z tej okazji zapraszamy wszystkich
zainteresowanych  na  kiermasz  inaugurujący XXIII edycję konkursu „Zielony
Poznań”  w  Parku Wilsona przed Palmiarnią Poznańską w dniach 7-8 maja 2016
r.  w  godzinach  od  10.00  do17.00.  Podczas  kiermaszu  przyjmowane będą
zgłoszenia  do  konkursu,  a  wystawcy  zaoferują  mieszkańcom bogaty wybór
materiału  roślinnego  z  przeznaczeniem  do  obsadzeń  balkonów, tarasów i
ogrodów, a także akcesoria ogrodnicze, podłoża i nawozy. Porad ogrodniczych
udzielać   będą   instruktorzy   Okręgowego   Zarządu   Polskiego   Związku
Działkowców.

Więcej

Clipboard01

Nasze Jeżyce – nr specjalny

Publikujemy najnowsze wydanie naszego pisma, które wyjątkowo w całości poświęcone jest jednemu tematowi. Zamieszczamy różne stanowiska na temat dalszej funkcji ulicy Dąbrowskiego w kontekście najbliższych remontów.
Pobierz plik pdf: Jezyce 5_2015 v4

Jednocześnie przypominamy, że konsultacje w sprawie remontu ul. Dąbrowskiego zostały przedłużone do 17.04.2016. Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii. Wszelkie uwagi i wnioski można przesyłać pocztą elektroniczną na adres: konsultacje@ztm.poznan.pl
Projekt: http://ztm.poznan.pl/aktualnosci/wszystkie/zapraszamy-do-udzia-u-w-konsultacjach-spo-ecznych-w-ramach-prac-projektowych-dla-przebudowy-ulicy-d-browskiego-odcinek-przybyszewskiego-rynek-je-ycki/

Więcej

ngo

Konkurs ofert dla NGO-wyniki i rekomendacje

Na poniedziałkowym posiedzeniu Zarządu Osiedla Jeżyce (04.04 br.) wydane zostały rekomendacje na realizację zadań Rady Osiedla Jeżyce.

Wszystkie oferty zostały przeanalizowane i ocenione przez Komisję ds. społecznych, edukacji i kultury, a następnie poddane ocenie przez Zarząd Osiedla Jeżyce. Rekomendowane fundacje i stowarzyszenia poniżej:

Zadanie

Rekomendowana fundacja/stowarzyszenie

Kwota

Liczba punktów

1. organizacja festynu „Dzień Jeżyc” – kwota 15.000 zł

Centrum Amarant

15.000 zł

42

2. organizacja kursu samoobrony dla seniorek – kwota 2.500 zł

Lepszy Świat

2.500 zł

38

3. organizacja warsztatów artystyczno-ruchowych dla seniorów przez podmioty nie zaliczane do sektora finansów publicznych – kwota 4.000 zł

TamiTu

4.000 zł

39

4. organizacja zajęć edukacyjnych i kulturalnych dla dzieci – kwota 15.000 zł

Dzielnico

9.500 zł

44

ArtJunction

5.500 zł

40

DABROWSKIEGO-WIZUALIZACJA-2-net

Dąbrowskiego – konsultacje do 17.04

Konsultacje w sprawie remontu ul. Dąbrowskiego zostały przedłużone do 17.04.2016. Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii. Wszelkie uwagi i wnioski można przesyłać pocztą elektroniczną na adres: konsultacje@ztm.poznan.pl Projekt: http://ztm.poznan.pl/aktualnosci/wszystkie/zapraszamy-do-udzia-u-w-konsultacjach-spo-ecznych-w-ramach-prac-projektowych-dla-przebudowy-ulicy-d-browskiego-odcinek-przybyszewskiego-rynek-je-ycki/
plakat_a4(3)

Wskaż potrzeby Jeżyc na wirtualnej mapie!

Ruszyło właśnie badanie jakości przestrzeni publicznej, które obejmuje także nasze osiedle.  Już teraz zapraszamy do udziały w geoankiecie. Jej wyniki posłużą do aktualizacji Mapy Potrzeb Lokalnych Śródmieścia Poznania. Dzięki uwagom wszyscy możemy przyczynić się do podniesienia jakości atrakcyjności naszego fyrtla. Ankieta jest oczywiście anonimowa, a jej wypełnienia nie zajmie Wam więcej niż pół godziny. Czas na wypełnienie ankiety do 31 marca 2016.
mapapotrzeblokalnych.pl/jezyce

Więcej

ngo

Konkurs ofert dla NGO – aktualizacja

Pragniemy poinformować o zmianie wymogów dla zadania „Dzień Jeżyc”
– dla zadania organizacja festynu „Dzień Jeżyc” – kwota 15.000 zł – wskazanie aby festyn odbył się w weekend w pierwszych dwóch tygodniach czerwca.

Zmianie ulega również terminarz konkursu –aktualny terminarz:
– złożenie ofert do dnia 13.03.2016r.,
– ocena wszystkich ofert nastąpi do dnia 6.04.2016r..

Organizacje, których oferty zostaną zarekomendowane przez Zarząd Osiedla Jeżyce do realizacji (w trybie Małych Grantów) zostaną o tym poinformowane drogą mailową oraz telefonicznie.

Więcej