Osiedle Jeżyce - geoankieta

Zmiany w organizacji ruchu na Jeżycach – wyraź swoją opinię!

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie internetowej dotyczącej zmian w organizacji ruchu na jeżyckich ulicach!

W tegorocznym planie wydatków Zarządu Dróg Miejskich znajduje się wykonanie koncepcji organizacji ruchu dla całych Jeżyc. Celem koncepcji jest poprawa warunków zamieszkiwania i poruszania się na Jeżycach. Niedawno ZDM wyłonił jego wykonawcę.

Aby zapewnić, że koncepcja będzie odpowiadać na potrzeby użytkowników jeżyckich ulic, radni osiedlowi postanowili przygotować badanie ankietowe, którego wyniki zostaną przekazane projektantowi oraz ZDM. Ankieta jest dostępna pod adresem http://jezyce.geoankieta.pl/. Jej wypełnienie zajmuje około 15 minut. Zbieranie danych potrwa do 25 sierpnia. Zachęcamy do podzielenia się linkiem do ankiety z innymi osobami! Ankieta przeznaczona jest dla wszystkich, którzy korzystają z jeżyckich ulic, zwłaszcza tych, którzy tu mieszkają, pracują albo prowadzą działalność gospodarczą.

Więcej

ZKZL - plakat, POK

Zmiana sposobu zarządzania lokalami miejskimi

Najemcy lokali miejskich – zmienia się ich zarządca! Od 21 sierpnia zasoby komunalne nie będą obsługiwane przez zewnętrzną firmę, lecz bezpośrednio przez administratorów Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Punkt obsługi dla dzielnicy Jeżyce znajduje się przy ul. Brzask 3, tel. 616596701.

Pełną informację prasowa z Urzędu Miasta można pobrać tutaj.

Piknik na Placu Asnyka w najbliższą niedzielę (25.06)!

Zapraszamy w najbliższą niedzielę (25.06) na wspólne świętowanie lata – piknik na placu Asnyka!

Przyjdźcie z rodziną, przyjaciółmi! Zabierzcie koce, leżaki i odpocznijmy razem.

godz. 11.00-14.00 Piknik
– pyszności od lokalnych kawiarni (zabierzcie gotówkę!:)
– tworzenie instalacji artystycznych ze sznurków i wstążek
– randki sąsiedzkie
– pchli targ dla dzieci – dzieci, zabierzcie proszę zabawki, gry, którymi chcecie się wymienić! (UWAGA! Niewymienione rzeczy nie mogą niestety zostać na pl. Asnyka, po zakończeniu targu prosimy je rozdać lub zabrać z powrotem)

Więcej

Budżet Rady Osiedla Jeżyce na rok 2018

W rzeczywistości jest odwrotnie niż na rysunku: domów, mieszkańców i potrzeb jest na Jeżycach znacznie więcej niż pieniędzy (budżet Rady Osiedla to 600 tys. złotych), ale spróbujmy dobrze zagospodarować to, co mamy. Zapraszamy do składania propozycji do planu wydatków Osiedla Jeżyce na 2018 rok! Formularz znajduje się tutaj: https://goo.gl/forms/8e4eBy9OT3gK0SrM2
P.S. Ikona autorstwa Freepik (www.flaticon.com)

Zielony Poznań 2017

Rada Osiedla Jeżyce zaprasza mieszkańców Jeżyc do uczestniczenia w konkursie na najpiękniejszy ogród, balkon lub inny teren zielony na terenie Poznania.
Zgłoszenia DO PRZYSZŁEJ NIEDZIELI 25 czerwca można składać w kawiarnii Cukier Puder na ulicy Słowackiego 18.
Wystarczy wypełnić prosty formularz i złożyć go w barze. W przeciągu miesiąca odwiedziny wskazane miejsce. Najpiękniejsze ogrody zostaną zakwalifikowane do finału miejskiego.

Ul. Słowackiego – petycje mieszkańców

Na Jeżycach mamy nowe zjawisko: starcie petycji! Po tym, jak powstała petycja przeciwników nowej organizacji ruchu na ul. Słowackiego, teraz zbierają głosy Ci, którym zmiany bardzo się podobają. Zachęcamy do zapoznania się z petycją i przypominamy, że o Słowackiego można przeczytać w „Naszych Jeżycach” – w wersji elektronicznej tutaj: Nasze Jezyce (pdf) , a papierowa jest jeszcze roznoszona po dzielnicy. Petycję zwolenników obecnych zmian można podpisać internetowo tutaj: https://www.petycjeonline.com/szybki_remont_slowackiego lub w lokalach Brisman, Pan Gar, Modra Kuchnia, FALLA, Ciuciu Paj, KRAFT, Zakwas, Pawlina.

Więcej

Wielki konkurs na realizację zajęć ruchowych – jogi i wycieczek dla jeżyckich seniorek i seniorów!

Zarząd Osiedla ogłasza ponownie konkurs dla sektora pozarządowego na realizację działań skierowanych do seniorów: zajęć ruchowych i artystycznych oraz wycieczki krajoznawczej.

Zapraszamy organizacje pozarządowe z terenu Poznania do składania ofert na realizację zadań widniejących w planie wydatków Osiedla:

  1. Organizacja wycieczek integracyjnych dla seniorów i seniorek (max 2500 zł)
  2. Organizacja zajęć ruchowych – jogi dla seniorów i seniorek (max 4000 zł)

Najwyżej ocenione oferty otrzymają rekomendację do realizacji w postaci „małego grantu”. Każde z zadań musi zostać zrealizowane w przeciągu 90 dni mieszczących się w przedziale czasowym między lipcem a listopadem 2017. Zasady konkursu określone są w załączniku nr 1. Formularz do składania ofert – w załączniku nr 2. Wymagania wobec oferentów – w załączniku nr 3. Kryteria ocen – w załączniku nr 4.

Więcej

Drzwi Otwarte w Poznańskim Centrum Świadczeń

W dniu 27 maja 2017 r. w godzinach od 9.00 do 14.00 Poznańskie Centrum Świadczeń organizuje ,,Drzwi Otwarte’’ dla mieszkańców Miasta Poznania, którzy chcieliby uzyskać informację na temat oferty świadczeń realizowanych w Centrum. Podczas spotkania pracownicy Poznańskiego Centrum Świadczeń udzielą niezbędnych wyjaśnień oraz wskazówek na temat wypłacanych świadczeń. Pomogą wypełnić wniosek oraz skompletować niezbędną dokumentację. Dla osób, które chciałby załatwiać swoje sprawy za pośrednictwem Internetu będzie istniała możliwość założenia oraz potwierdzenia profilu zaufanego, który umożliwi załatwienie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu. Natomiast osoby, które wolą złożyć wniosek bezpośrednio w siedzibie Centrum będziemy zachęcać do rezerwacji wizyty na konkretny termin, co powinno zapewnić płynność obsługi klientów oraz ograniczyć oczekiwanie w kolejce.
Jest to szczególnie ważne z uwagi na fakt, iż w okresie od sierpnia do listopada będzie można wnioskować o świadczenia na nowy czasookres.

Więcej